Oferta

Takt DR S

Wstecz

Cena
Zapytaj o cenę

Pow. użytkowa:
80,18 m2

Powierzchnia netto:
108 m2

Powierzchnia zabudowy:
81,04 m2

Wysokość budynku:
7,59 m

Kąt dachu:
45 o

Opis
Rzuty
Technologia i materiały

Malowniczy, niewielki dom jednorodzinny o prostej, tradycyjnej bryle. Idealny dla 4-osobowej rodziny, która pragnie cieszyć się urokami mieszkania we własnym domu. Na parterze zaprojektowano pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na duży, zadaszony taras, zamkniętą kuchnię oraz łazienkę, zaś na poddaszu trzy sypialnie oraz łazienkę. Do praktycznych stron projektu można zaliczyć pomieszczenie gospodarcze usytuowane tuż za wiatrołapem oraz kominek.

Technologia

Domy szkieletowe, czyli tzw. "kanadyjczyki" to ekologiczne i energooszczędne budynki mieszkalne. Posiadają drewniany rdzeń (szkielet), na bazie którego wznoszone są ściany. Technologia szkieletowa wykorzystywana jest przede wszystkim do budowy domów jednorodzinnych, domów o zabudowie bliźniaczej, domów wielorodzinnych, a także do budowy domów letniskowych. Domy szkieletowe z elewacją wykonaną tynkiem cienkowarstwowym przypominają tradycyjne domy murowane i na pierwszy rzut oka nie będziemy w stanie odróżnić tak wykończonego kanadyjczyka od domu murowanego. Również wnętrze domu wykończone regipsami, cekolowane i pomalowane może przypominać tradycyjny dom murowany. Oczywiście możemy elewację wykończyć deską/sidingiem a wnętrze możemy mieć w boazerii (tutaj mamy więcej możliwości niż w domu z pustaka). Użytkowanie takiego kanadyjczyka nie różni się niczym od mieszkania w domu tradycyjnym. Możemy mieć tradycyjne ogrzewanie centralne, ogrzewanie kominkowe, podłogowe, pompę ciepła, fotowoltaikę, itp.

Fachowo wykonany kanadyjczyk według standardów amerykańskiej technologii budownictwa szkieletowego gwarantuje wysoki komfort dla domowników. Nasza firma przestrzega rygorystycznie wszystkich standardów i technologii stosowanych w budownictwie szkieletowym.

Ogrzewanie i ekonomia

Dom szkieletowy jest bardzo ciepły ze względu na użycie drewna charakteryzującego się wysoką gęstością i higroskopijnością. Kanadyjczyk szybciej się nagrzewa dzięki małej bezwładności cieplnej. Np. jeżeli długo nie ma nas w domu i temperatura spadnie powiedzmy do 16 stopni Celsjusza to wystarczy rozpalić kominek i po około 30 minutach w niewielkim domu osiągniemy 21 stopni. Taki rezultat jest niemożliwy w domu tradycyjnym bowiem wychłodzone mury pochłaniają ciepło. Dodatkowym plusem małej bezwładności cieplnej jest możliwość precyzyjnej kontroli temperatury w całym domu, bowiem kanadyjczyk lepiej reaguje na regulacje ogrzewania. Ponadto drewno samo w sobie w przeciwieństwie do betonu jest naturalnie ciepłe. Przykładem tutaj może być drewnopodobna płyta OSB, którą używa nasza firma do wzmacniania ścian zewnętrznych. Płyta ta o grubości 12 mm ze względu na swoje właściwości izolacyjne i dużą gęstość jest lepszym izolatorem ciepła niż cegła o grubości 114 mm!! Właśnie dzięki temu możemy znacznie zaoszczędzić nie tylko na ogrzewaniu, ale i na budowie takiego domu. Po prostu grubość ścian zewnętrznych sprawia, że dom szkieletowy ma większą powierzchnię użytkową w porównaniu z budynkami tradycyjnymi. Np. parterowy dom szkieletowy o całkowitej powierzchni 100 m². ma o ok. 10-12 m² wiekszą powierzchnię użytkowa niż dom murowany. Można to łatwo przeliczyć na pieniądze - wartość metrażu zaoszczędzonego na grubości ścian w stumetrowym domu wynosi ok. 20 000 zl.

Ekologia

Domy drewniane szkieletowe buduje się z naturalnych materiałów. Szkielet wykonany jest w 100% z naturalnego drewna świerkowego. Wszystkie płyty drewnopodobne używane przez naszą firmę produkowane są z drewna recyklingowego, co ma szczególne znaczenie w walce z nadmiarem CO2 w atmosferze. Drewno pozyskiwane jest z odpowiedzialnych źródeł, co potwierdza prestiżowy certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) nadany firmie producenta płyt używanych przez firmę TROMAR.

Zalety domów szkieletowych:

  • krótki czas budowy (około kilka tygodni) - oszczędzamy na roboczogodzinach wynajętej firmy;
  • lekkość elementów (łatwy transport i montaż);
  • niewygórowane koszt inwestycji;
  • niskie koszty ogrzewania;
  • łatwość przebudowy i modernizacji;
  • możliwość wznoszenia domów szkieletowych z drewna w dowolnej porze roku; nawet zimą (poza fundamentem prace wykonane są w technologii suchej),
  • mała grubość scian zewnetrznych, przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego, wpływa na zwiększenie powierzchni użytkowej pomieszczeń o około 10% w porównaniu z budynkami murowanymi.

Pobierz folder:
x
Bezpłata wycena

TROMAR Domy Drewniane

 

58 671 29 60

 

692 118 402

 

E-mail:
kontakt@tromar.com.pl

Pełny kontakt